Gabionai – tai puikūs dekoratyviniai elementai

Mūsų kraštovaizdyje vis dažniau galima pamatyti šlaitus, nuošliaužas ar upių krantus saugančius gabionus. Gabionai, kuriuos vis labiau vertina kaip neįprastus dekoratyvinius elementus, taip pat yra plačiai naudojami miestuose.

Tuo metu, kai gabionai buvo naudojami tik pagal savo paskirtį, jie dažniausiai būdavo užpildomi vietoje rastomis akmens medžiagomis. Gabionai, užpildyti akmenukais, pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis. Šias savybes galima protingai panaudoti mūsų vidutiniam klimatui. Akmenukai, kuriais užpildomi gabionų krepšiai, dalį vasaros karščio sulaiko išorėje, taip apsaugant pastatą nuo įkaitimo. Žiemą gabionų siena apsaugo pastatą ir šilumą išlaiko viduje, taip užkertant kelią nuostoliams.

Šiandien gabionų užpildams yra pasirenkamos pačios įvairiausios medžiagos, pritaikytos prie projekto tipo ir vietos apylinkių. Beveik bet kuri akmens medžiaga gali būti užpildu. Užpildu gali būti: skaldytas smiltainis, kalkakmenis, granito kubeliai, žvirgždas, įprasti akmenys, lavos akmenys. Netgi plytos, spalvotas betonas ar perdirbtas stiklas gali būti puikiu gabionų užpildu. Dėl didelės pasirinkimo laisvės gabionų konstrukcijos yra vis plačiau naudojamos miestų centruose. Gabionų sieną galima lengvai pritaikyti prie kraštovaizdžio, kad ji taptų jo sudėtine dalimi.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.