Saulės jėgaines Vokietijoje saugo Betafence tvoros

Nylofor 3-M panelės, kurių ilgis sudaro net 3 km., patikimai saugo dvi saulės energijos jėgaines Vokietijoje

Efektyvi saulės kolektorių apsauga

Dar ir dabar savarankiškai saulės energiją gaminantys ūkiai išlieka sparčiai augančiu verslu. Saulės energijos ūkiai yra statomi itin didžiulėse teritorijose, todėl jų įrengimas tampa brangia investicija. Dėl šios priežasties jėgainių aptvėrimui derėtų rinktis solidžias tvoras, kurios sugebėtų užtikrinti patikimą apsaugą nuo vandalų ir jų neteisėtų įsibrovimų. Kadangi saulės energijos ūkiai užima milžiniškus plotus, jų aptvėrimas turėtų remtis geru kokybės ir kainos santykiu bei nesudėtingu tvoros sistemos įrengimu.

Tvoros panelės saugo Meschede saulės jėgainę

2013 m. ant dviejų šlaitų, esančių netoli A46 greitkelio, priešais tiltą, einantį virš Wennemen slėnio, buvo įrengta Meschede saulės jėgainė. Daugiau nei 21,000 fotovoltinių modulių pasiekia 5.3 MWp galią (megavatų viršūnė – įrenginio pačiame viršuje esanti jėgainė). Šiai saulės energijos jėgainės tvorai buvo pasirinktos 3 m. pločio Nylofor 3-M panelės (jų standartinis dydis yra 2.5 m.). Didesni tarpai tarp tvoros stulpelių sutaupė apie 20 proc. medžiagų ir įrengimo kainos. Panelės, kurios pasižymi 3 dimensijų sulenkimais ir dvigubomis horizontaliomis vielomis, užtikrina reikiamą stabilumą. Dėl stačiakampės E-LOX stulpelių sistemos šią tvorą buvo galima statyti ant šlaitų. Iš viso buvo įrengta 1,560 m. ilgio tvora. Jos įrengimui buvo panaudotos 2 m. aukščio panelės su lenktomis alkūnėmis ir dvejomis eilėmis spygliuotų vielų. Tvoroje buvo įrengti trys 4 m. pločio ir 2 m. aukščio dvigubi atveriami vartai su dantytais rėmais ant viršaus. Šie rėmai suteikia papildomą apsaugą nuo vandalų.

Ekonomiška Berlingsen saulės jėgainės tvora

Möhnesee saulės jėgainės tvorai Berlingsen, esančiai už 20 km. į šiaurės vakarus, buvo pasirinkta labai panaši tvoros ir vartų sistema. Savarankiškai veikianti saulės energijos jėgainė, kuri pasiekia 2.743 MWp galią, buvo pastatyta ant seno atliekų sąvartyno, užimančio 20,000 kv. m. 2011 m. buvo atvežta 1,500 m. Nylofor 3-M panelių, o 2012 m. – dar papildomai 450 m. panelių. Šiuo atveju tvoros paneles pritaikyti prie šlaito taip pat padėjo E-LOX stulpelių sistema. Tvoroje buvo įrengti keli 4 m. pločio dvigubi atveriami vartai.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.